Przejdź do głównej zawartości

O nas

PiesDoPary.pl to blog stworzony z miłości do zwierząt, a szczególnie do psów. Decyzja o założeniu bloga zapadła po adopcji Ziuty: około 8-letniej suczki, tricolorki, terrorystki-przytulaczki i wielkiej psiej miłości.

Na blogu piszę jak jest: szczerze recenzuję, opisuję nasze doświadczenia  i dzielę się moją opinią.
Z przyjemnością podejmę współpracę z firmami z branży kynologicznej oraz wesprę pro-zwierzęce akcje.

Zapraszam do kontaktu: dariagrzesiek@gmail.comKiedy miałam 8 lat w moim rodzinnym domu pojawił się Fido – nasz pierwszy pies. Pamiętam jak siedziałam przy biurku odrabiając lekcje, śpiesząc się by skończyć zadanie domowe w ekspresowym tempie, ponieważ wiedziałam, że lada moment rodzice wrócą do domu ze słodką, puszystą kulką na czterech łapkach. 

Fido stał się dorosłym psem, a w domu pojawił się Jantar. Z biegiem lat dochodzili kolejni psi członkowie ludzko-psiej rodziny: Cherry, Boni, Abby i Riko.

Od kilku lat wspieram finansowo Schronisko dla Zwierząt w Korabiewicach: przekazuję swój 1% podatku, kupuję ich charytatywne kalendarze, a na swoim koncie bankowym mam ustawione stałe, comiesięczne zlecenie przelewu. Śledzę również profil schroniska na Facebooku. W ten właśnie sposób wypatrzyłam na ich stronie JĄ: małą, tricolorową z brązowymi oczami psią przylepę (na co wskazywał opis, a co potwierdziło się bardzo szybko na naszym spacerze zapoznawczym). To była miłość od pierwszego spojrzenia.

Tak właśnie zamieszkała z nami Ziuta – bohaterka tego bloga.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…