Przejdź do głównej zawartości

Suchy boks pod choinkę - zbiórka


W tym roku zaczęłam myśleć o świętach dużo wcześniej. Już pod koniec października postanowiłam zrobić w tym roku coś wyjątkowego dla kogoś równie specjalnego. Lui, bo to o nim mowa, to kolega Ziuty ze schroniskowego boksu. Ona ma już dom, on nadal jest w schronisku. Nie mogę obiecać Luiemu, że znajdzie swój dom, ale mogę wraz z Waszą pomocą sprawić by jego schroniskowy boks był jak najbardziej komfortowy jak tylko się da. Właśnie dlatego wspólnie ze Schroniskiem w Korabiewicach postanowiłam zorganizować zbiórkę pieniędzy na osuszenie jego boksu.

Lui i Ziuta razem w schronisku, fot. Schronisko w Korabiewicach

Lui to psi senior, który większość swojego życia spędził w schronisku. To z nim nasza Ziuta mieszkała w boksie przed adopcją, a ponieważ jest bardzo wymagająca w stosunku do swoich znajomych to wiem, że jeśli trzymała się z nim to znaczy, że musi być z niego fajny gość.

Lui nie należy do najmłodszych. W styczniu 2018 roku przeszedł operację stawów. W wykonanym przed zabiegiem zdjęciu rentgenowskim wyszło że Lui został kiedyś postrzelony śrutem. Choć wtedy informacja o zbiórce pieniędzy na jego operację była wielokrotnie udostępniana na Facebooku czy Instagramie i bez problemu udało się uzbierać potrzebną kwotę, to nikt nie zainteresował się jego losem na tyle, aby go adoptować.

Lui to bohatera mojej tekstu, który zgłosiłam na konkurs literackim „120 słów o Konstancinie”. Moje zgłoszenie wygrało w kategorii Proza (tekst do przeczytania tutaj).

Bardzo chcę pomóc Luiemu. Dlatego proszę Was o pomoc. Co możemy zrobić? Zbierzmy fundusze na utwardzenie podłoża w jego boksie. Dzięki temu Lui nie będzie brodził w błocie, a zimą ślizgał się na lodzie.

Co możecie dać?
Fundusze! -  potrzebujemy 1300 zł na materiały i robociznę. Możecie również zachęcić przyjaciół i członków rodziny do wzięcie udziału w tej akcji. Osoby/firmy, które przekazały potrzebne fundusze znajdą się na tabliczce na boksie, a obecnie na ścianie chwały.

Link do zbiórki >>>

Chcesz zrobić coś jeszcze?
Możesz kupić specjalną suchą karmę, podarować obroże, szelki i smycz? Napisz do nas maila (dariagrzesiek@gmail.com) albo wiadomość na FB Pies do pary. Każda pomoc się liczy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…