Przejdź do głównej zawartości

Owocne szycie, czyli szyję maty dla psów!

W ubiegłym roku, wracając na rowerze z pracy, myślami krążyłam wokół jednego postanowienia: „Chcę mieć coś swojego, własne przedsięwzięcie.” Długo nie mogłam wpaść na pomysł co byłoby dla mnie odpowiednie i co sprawiałoby mi przyjemność. Wiedziałam tylko, że będzie to jakoś związane z psami. I tak wykręcając dzień w dzień te kilometry między pracą a domem, planując i rozważając, wreszcie wpadłam na pomysł. Teraz mogę powiedzieć już oficjalnie – szyję maty dla psów z kołderką!

Skąd pomysł? W naszym salonie przed (ulubionym) fotelem Ziuty leży okrągły dywanik. Średnica 60 cm. Jeśli Ziuta nie śpi na fotelu, to lubi zwijać się właśnie na tym dywaniku. Niby nic. Jedno z wielu miejsc, które wybiera, aby odpocząć. A jednak to mnie zainspirowało – pomyślałam, że uszyję okrągłą matę…. zacznę od takiej właśnie o średnicy 60 cm. Ba! Wykorzystała właśnie ten dywanik z salonu, aby narysować na kartce papieru pierwszy wykrój. Później już poszło z górki. Jak okrągła mata to muszą być owoce. Mięciutki kocyk (kołderka), pod którym pies może się schować, jest „skórką”. Mata to „wnętrze” owocu.

Uszyłam pierwszy. Z materiału, który miałam wykorzystać do czegoś innego. Byłam już tak podekscytowana pomysłem, że nie mogłam czekać dłużej. Potem zamówiłam materiały na arbuzową wersję maty. Uszyłam. Kiedy już skończyłam, uznałam, że to nie jest ten efekt, na którym mi zależało. Kolejne przekopywanie inspiracji, przegląd internetowych sklepów z materiałami i następne zamówienie – tym razem cytryny. Kiedy zaczęłam szyć Cytrymatę wiedziałam, że to jest to o co mi chodziło!

Cytrynowy wzór nie będzie jedyny. Już wkrótce pojawi się również Matarbuz. Będzie też możliwość zamówienia mat o średnicy 90 cm. Maty uszyte są z tkaniny wodoodpornej (impregnowanej). Kołderka to przytulnie miękki flausz (ala polar). Wypełnienie puszyste. Całość można prać w 30 stopniach, program delikatny. Mata o średnicy 60 cm kosztuje 85 zł. Mata 90 cm - 125 zł. Maty szyte są na zamówienie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…