Przejdź do głównej zawartości

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
  • nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,
  • jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,
  • obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,
  • możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.
Nie przegap kolejnych odcinków podcastu:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…

Jak fajnie spędzić weekend w Konstancinie?

Majówkę spędziliśmy w domu. Takie plany mieliśmy od początku, ponieważ Ziuta miała mieć sterylizację. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem… okazało się, że ma ciążę urojoną i operację możemy wykonać dopiero pod koniec maja.
10 dni wolnego, 0 wolnych pokoi w ciekawych lokalizacjach i nasza trójka, która chce skorzystać z pięknej pogody. Moment! Przecież mieszkamy w tak pięknej okolicy!

Górki Szymona Podobno PRowcy mają research w małym palcu, ale to Adam okazał się tym, który na mapie znalazł psiolubny park zaledwie 13 kilometrów od naszego domu. Górki Szymona, bo to o nich mowa, położone są na południu Piaseczna (pod Warszawą).


Już na wejściu wita nas kolorowy znak przypominający o sprzątaniu po swoich pupilach (woreczki dostępne są w wyznaczonym punkcie).Górki Szymona to park, w którym znajdziemy zarówno coś dla spacerowiczów, dzieci (plac zabaw – zakaz wstępu dla psów), chcących poczuć się jak na Mazurach (plaża nad wodą), tych co lubą „z górki na pazurki” (duża górka z piasku), c…