Przejdź do głównej zawartości

Kurs pierwszej pomocy, koniec remontu i nowa praca, czyli czas na podsumowanie września

Z końcem sierpnia zakończył się remont w naszym mieszkaniu. Wreszcie można było wszystko skrupulatnie posprzątać oraz poukładać na swoje miejsce. Nikt nie kręci się już w domu i nie trzeba słuchać niepotrzebnych komentarzy głównego majstra. Wreszcie mieliśmy czas dla siebie!

Wspólne spanie w łóżku
Podczas kilkudniowego wyjazdu Adama w domu zrobiło się tak chłodno (kaloryfery jeszcze nie były włączone), że postanowiłam spać razem z Ziutą pod kołdrą i kocem. Wspólnie grzałyśmy się i spałyśmy razem przytulone.


Całodniowa wycieczka
Korzystają z pięknego i ostatniego ciepłego weekendu w tym roku, wybrałyśmy się z Ziutą na całodniową wycieczkę po Krainie Jeziorki. Więcej szczegółów tutaj.


Zmiana pracy
We wrześniu zakończyłam współpracę z moim poprzednim pracodawcą i już dzisiaj zaczęłam nową prace – na Politechnice Warszawskiej. Plusów jest wiele, a jednym z nich jest fakt, że wracam do domu kiedy jeszcze jest jasno! Jako prezent pożegnalny otrzymałam potwierdzenie przelewu na kwotę 100 zł dla Schroniska w Korabiewicach! Ziuta approved.

Kurs pierwszej pomocy
Psy w moim domu pojawiły się ponad 20 lat temu. Jednak dopiero adopcja Ziuty spowodowała, że poczułam ciężar odpowiedzialności za jej zdrowie i życie. Z tego względu postanowiłam dokształcić się. W ostatni wrześniowy weekend wzięłam udział w kursie „Pierwsza pomoc przedweterynaryjna”, który organizowany jest przez Akademię Psorbonę. Podczas zajęć dowiedziałam się m.in. jak reanimować psa i kota, jak radzić sobie z oparzeniami, ranami, urazem gałki ocznej oraz jak pomóc psu podczas zadławienia się.

A październik? Kalendarz wypełnia się już planami po brzegi.

Komentarze

  1. Kurs z pierwszej pomocy musiał być interesujący :-)
    Powodzenia w nowej pracy! :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…