Przejdź do głównej zawartości

Ziuta poleca: lista przydatnych linków

Cześć. Na dobry początek tygodnia przygotowałam dla Was zbiór przydatnych linków. Będzie trochę do poczytania, do pooglądania i do poćwiczenia. Zapraszam!

fot. Jacek Siwko

  • Czy znacie bloga Piesologia? Właśnie ruszyło drugie wyzwanie Piesologii, w którym codziennie na skrzynkę mailową otrzymujemy zadanie. Cały tydzień jest podzielony  na sześć bloków tematycznych, w tym m.in.: naukowa nowej sztuczki (w ubiegłym tygodniu uczyliśmy się sztuczki "obrót", a Ziuta, gdy już zrozumiała o co chodzi, wycwaniła się i wykonywała tę komendę na siedząco, przebierając łapkami i obracając pupę w miejscu), komunikacja pies - człowiek i tricki spacerowe.

  • Jeżeli chcielibyście zrobić zakupy dla Waszych milusińskich (nie tylko dla psów i kotów, ale także dla gryzoni czy ptaków i rybek) i jednocześnie wspomóc bezdomne zwierzęta, polecam sklep internetowy NaszeZoo.pl. Na ich stronie znajdziecie szeroki wybór produktów i będziecie mogli wspomóc zwierzęta, bez dodatkowych nakładów z Waszej strony. Wszystko to dzięki powołanej przez sklep "Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl".


  • Schronisko w Korabiewicach potrzebuje uzupełnić zapasy ręczników-prześcieradeł-koców. Jeżeli macie w swoich szafach jakieś używane powyższe rzeczy (oczywiście, czyste) to proszę skontaktujcie się z wolontariuszami lub wyślijcie je pocztą na adres schroniska.

  • W Korabkach ruszyła akcja „Latami za kratami”. W ten sposób pracownicy i wolontariusze chcą zwrócić uwagę na starsze psy, które już wiele lat spędziły w schronisku. Wśród nich jest Diego Szary, który już od lat mieszka między szarymi betonowymi ścianami schroniskowego boksu. Ma już 10 lat, więc większość życia już za nim. Diego jest duży, nieśmiały, przyjazny i łagodny. Mimo nieśmiałości szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem. Diego poleca się do adopcji!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…