Przejdź do głównej zawartości

Ziuta jako modelka i "gwiazda" Konstancina, czyli podsumowanie czerwca

fot. Jacek Siwko

Czerwiec minął tak szybko. Aż trudno uwierzyć, że mamy już lipiec i trwa lato. Chociaż w czerwcu działo się bardzo dużo, to ostatni miesiąc zdominowały 3 najważniejsze wydarzenia:

Sesja zdjęciowa

Z okazji urodzin Adama przygotowałam specjalny prezent: wspólną sesję plenerową pary, którą wykonał Jacek Siwko. Podczas zdjęć wykonanych na Wyspach Świderskich (odkryliśmy to bajkowe miejsce niedaleko naszego domy podczas majówki, o czym pisałam tutaj) towarzyszyła nam Ziuta, która ukradła całe show (o samej sesji już wkrótce powstanie osobny post).

fot. Jacek Siwko

fot. Jacek Siwko
Wygrana w konkursie

Wzięłam udział w konkursie literackim z okazji 120-lecia Konstancina. Okazało się, że moja praca ("List do Luiego" napisany przez Ziutę do kolegi, z którym dzieliła boks w schronisku) zajęła pierwsze miejsce w kategorii Proza! O szczegółach możesz przeczytać w tym poście.


Start podcastu

Pod koniec czerwca, rzutem na taśmę, opublikowałam mój pierwszy w życiu podcast! Postanowiłam nazwać go tak samo jak bloga. W pierwszym odcinku opowiadam o sobie, swojej pasji do psów i o adopcji Ziuty. Zapraszam do słuchania na SoundCloud: https://soundcloud.com/user-211619384-614488976

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…