Przejdź do głównej zawartości

Majowy balkoning, leżaning i spacering


Maj to był dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc. W pracy wszyscy rzucili się i wymyślali nowe zadania, tak jakby chcieli zdążyć przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami, a w domu „pracowaliśmy” projektując jak ma wyglądać salon i łazienka. W maju zrobiło się wreszcie ciepło dzień po dniu i moje podróże na rowerze do pracy wreszcie stały się bardzo przyjemne (czasem aż chciałoby się zatrzymać w Lesie Kabackim, usiąść i zostać by posłuchać śpiewu ptaków).


Na początku zeszłego miesiąca zaczęliśmy stosować żel do pielęgnacji jamy ustnej dla psów i kotów. Ziuta ma bardzo duży kamień, ale niechętnie otwiera swoją paszczę, aby móc jej myć zęby. Żel wydał się mi świetnym pomysłem na rozwiązanie tej sytuacji. Za kilka dni na blogu pojawi się recenzja ze stosowania tego produktu przez 30 dni.

W długi weekend majowy pojechaliśmy na Wyspy Świderskie, które są niedaleko naszego domu. Ziuta zamoczyła łapy w Wiśle i szalała w piasku.


Wreszcie mamy umeblowany salon. Dostaliśmy meble, dokupiliśmy narożnik i mięciutki dywan, leżący przed telewizorem. Ziuta nie umie się zdecydować na czym bardziej lubi leżeć.Maj to również miesiąc, w którym wysprzątaliśmy balkon, kupiliśmy mnóstwo kwiatów na balkon i zaczęliśmy uprawiać tzw. balkoning. Ziuta aż tak uwielbia wygrzewać się w słońcu, że trzeba ją pilnować, aby kładła się na balkonie raczej w cieniu lub półcieniu. 

Komentarze

  1. My jesteśmy w trakcie przeprowadzki. Dasti będzie też miał nową kanapę i balkon, którego wczesniej nie miał. Będzie zadowolony :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…