Przejdź do głównej zawartości

Halo? Co tutaj się dzieje?

Panie! Oj, wiele. Jak dobrze, że nareszcie mamy czas by o tym napisać.To już drugi miesiąc z Ziutą!
Właśnie dzisiaj mija kolejny, już drugi miesiąc z naszą Ziuteczką. W tym czasie wile się o sobie nauczyliśmy, a Ziuta zaczyna nam rozpromieniać się. Ziutka przełamała też lody z tatą Adama i w miniony weekend razem spali w nocy na materacu.


Przeprowadziliśmy się!
Przestaliśmy być warszawskimi słoikami i zamieszkaliśmy pod Warszawą w malowniczej miejscowości. Jest tutaj mnóstwo ciekawych miejsc do spacerowania i odpoczywania. Niestety, jeszcze nie mieliśmy wielu okazji do spacerowania po okolicy razem z Ziutą, ponieważ pogoda w kwietniu lubi być marudna (silny wiatr, deszcz, czy nawet grad) i cały ten przeprowadzkowo-remontowy galimatias też nam nie pomaga, ale zapowiada się super wiosna z wieloma długimi spacerami.


Ziuta aka pilot wycieczki aka inspektor budowlany
Ziuta ciężko „pracowała” przez ostatni miesiąc. Podczas trwania przeprowadzki miała okazję kilka razy jeździć w aucie. W czasie takich samochodowych wypraw pilnie „pilotowała” Adama z tylnego siedzenia (a dokładnie z moich kolan, na które wstawała, aby być wyżej i lepiej widzieć). Ziuta pełniła również rolę inspektora budowlanego. Obserwowała pracę robotników, sprawdzała merdającym ogonem wytrzymałość stolika zbudowanego z puszek farb i postawionej na nich deski, a także asystowała mi podczas sprzątania.Zuch dziewczyna!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…