Przejdź do głównej zawartości

Nasz pierwszy miesiąc z Ziutą

Dzisiaj mija dokładnie 31 dni od kiedy w naszym mieszkaniu tuptają cztery psie łapy. W tym czasie Ziuta zakręciła nam nieźle w głowach i zmieniła nas w głaskaczy na pełny etat. I wiecie co? Jest na z tym bardzo dobrze!Czy znacie z filmów/seriali/własnych doświadczeń ten sielankowy obrazek, gdy para leży razem w łóżku, pomiędzy nimi leży roześmiane, rumiane dziecko, a rodzice patrzą na siebie i chłoną tą cudowną , rodzinną chwilę? To właśnie zdarzyło nam się wczoraj, gdy w niedzielny poranek otworzyliśmy drzwi do sypialni i pozwoliliśmy wskoczyć Ziucie na łóżko. Rozanielona psinka ułożyła się między nami i tak leżeliśmy sobie w trójkę szczęśliwi: psia matka, psi ojciec i psie dziecko.

Ziuta bardzo skutecznie rozładowuje złą atmosferę i odgania szare chmury znad głowy. Wszystko to dzięki jej pozytywnemu nastawieniu do świata i umiejętności cieszenia z drobnych rzeczy, taki jak plasterek salami, domowej roboty ciastko wątróbkowo-pietruszkowe, czy nasza obecności i pieszczoty. Dowodem na zbawienne działanie Ziuty jest fakt, że od kiedy z nami mieszka, rzadziej sprzeczamy się z Adamem.

Podczas ostatniego miesiąca przekonaliśmy się, że Ziuta jest cudownym, domowym psem, który kocha ludzi. Trochę gorzej idzie jej z psami, ale robi powoli postępy i ma już kilka znajomych piesków na osiedlu, w tym jedną ulubioną sunię z bloku obok. Dowiedzieliśmy się również, że Ziuta nie umie się bawić zabawkami typu piłka, szarpak czy maskotka, za to lubi węszyć, więc sprawiliśmy jej matę węchową, którą uwielbia. Ulubionym miejscem spania Ziuty jest kanapa w salonie, a łóżko w sypialni traktuje jako nasze posłanie i dwa razy zastanowi się zanim na nie wskoczy bez pozwolenia. Każdego dnia nasza ludzko-psia relacja pogłębia się i stajemy się coraz bliżsi sobie. Nie wiem czemu dopiero niedawno podjęliśmy decyzję o przygarnięciu psa – przecież życie bez mokrego noska, który wtula się w ciebie,  jest takie puste i smutne.

Post udostępniony przez Daria G. 👸 (@dariagrzesiek)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast PDP 03: Pies w przepisach prawa

Od małego uczymy się w domu, czy w szkole jakie są nasze prawa, a czego nie wolno nam robić. Wiemy, że nie wolno przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, a za przekroczenie prędkości grozi nam mandat. Co jednak z prawami naszych czworonożnych przyjaciół? Co mogą, czego nie i jakie my mamy wobec nich obowiązki?Od pewnego czasu nurtowały mnie różne pytania związane m.in. z tym jak reagować na krzywdę, którą ktoś wyrządza zwierzętom. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na znalezienie odpowiedzi niż rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie.

Pod koniec lutego miałam przyjemność rozmawiać z panią Agnieszką Gruszczyńską, Sekretarz Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt. Efektem naszego spotkania jest już trzeci odcinek podcastu Pies do pary.  Zapraszam do słuchania!


W tym odcinku mówimy o:
nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt,jak reagować, gdy uważamy, że ktoś krzywdzi zwierzę,obowiązkowym oznaczaniu zwierząt,możliwości wchodzenia z psem do miejsc typu muzeum i restauracja.Nie prze…

Podcast PDP 04: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Podcast PDP 02: Jak podróżować z psem - Aleksandra Makulska

Bo kiedy kochasz, nie ma dla ciebie takiej przeszkody, której byś nie przeskoczył.

Dokładnie tak się stało, gdy w życiu Aleksandry i Michała Makulskich (makulscy.com) pojawiła się Luśka. Od tej pory podróżowanie nabrało nowego koloru, a wspólny wypoczynek stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dzięki miłości jej opiekunów, Lu odwiedziła więcej miejsc w Europie niż wiele osób podróżujących bez psa. Była m.in. w Hiszpanii, Austrii, Grenlandii, Szwajcarii, Czechach, Danii i na Litwie. Płynęła promem, "nawigowała" kajakiem i była psią kozicą na niejednym górskim szlaku.

Postanowiłam spotkać się z Aleksandrą i spytać o to jak to się robi i to tak dobrze!

Oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy) drugi odcinek podcastu Pies do pary. Mam nadzieję, że słuchając naszej rozmowy, tak jak ja, będziecie czuć to ciepło bijące od Aleksandry, a kawiarniane odgłosy dodadzą nagraniu przytulnego klimatu.


W tym odcinku mówimy o tym:
Jak to jest podróżować z psem?Jak się przygotować do takiej podróży…